Virtualūs koncertai „Muzikos salė | Gyvai“: „Tilidūda“ koncertas vaikams ir unikali merginų grupė „shishi“

Virtualūs koncertai „Muzikos salė | Gyvai“: „Tilidūda“ koncertas vaikams ir unikali merginų grupė „shishi“

Virtualūs koncertai „Muzikos salė | Gyvai“: „Tilidūda“ koncertas vaikams ir unikali merginų grupė „shishi“

Pavasariui įsibėgėjant, lietuviškos muzikos maratonas AGATA LT „Youtube“ kanale tęsiasi. Koncertų ciklas „Muzikos salė | Gyvai“ trečiąją savaitę patiems mažiausiems yra paruošęs naujų „Tilidūdos“ dainelių koncertą ir kviečia pasiklausyti stipraus, moteriško muzikos trejeto „shishi“.

Analogų Lietuvoje neturinčio renginio „Muzikos salė | Gyvai“ repertuare – net dvidešimt skirtingo žanro atlikėjų pasirodymų. Devynias savaites vykstančios gyvos muzikos pasirodymų transliacijos yra prieinamos visiems kiekvieną antradienį ir penktadienį 20 valandą. 

Kovo 30 dieną virtualioje AGATA LT scenoje pasigirs vaikiškų melodijų skambesys. Naują albumą „Čip čipo“ jauniausiems klausytojams yra paruošęs Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė, jau daug metų kuriantys vaikams po „Tilidūdos“ pavadinimu.

„Atsigręžėme į folklorinį mūsų palikimą, kuriame yra nuostabių ir šaunių vaikiškų dainelių. Dainos pasakoja mažyliams apie jį supantį pasaulį – kas yra meška ir vilkas, kaip kalba naminiai gyvūnai, apie vaikui suvokiamą pasaulio ir dangaus sandarą. Kiekviena dainelė turi savo veikėją – darbštuolį uodą su trūkusiu sparneliu ar pempelę, zylelę. Vaikams patinka ir dainos, kuriomis klausiama ir atsakoma : „Kam tos karvelės? – pieneliui melžti. Kam tas pienelis? – mažiem piemenėliam…“ Taip vaikui tarsi paaiškinami ryšiai tarp esančių dalykų.“, – pasakoja Rokas ir Aistė .

„Tilidūda“ dainelių pagrindu yra pastačiusi muzikinį spektaklį ir nesenai išleido jau trečią dainų albumą „Čip čipo“, kuris subūrė visą šeimą. „Čip čipo“ albumo įrašams ir pristatymui susibūrė visa Aistės ir Roko šeima.       

„Vaikiškų dainelių kūrimo procesas yra labai malonus. Naujojo albumo pristatymui pristatymui net sukūrėme „Tilidūdos“roko grupę – joje muzikuojame visa šeima. Visi trys mūsų sūnūs turi savo vaidmenis – Jaunėlis Eivydas dainuoja už trejų metų poną Joną, prie būgnų sėda kiškis Baltrus – Ugnius, o kiškis Ignotas groja klavišiniais – tai mūsų vyriausiasis Rapolas“, – šypsosi Aistė ir Rokas. 

Savaitės pabaigai – alternatyvios muzikos grupė „shishi“, kuri stebina neišsemiama rokenrolo energija ir drąsa išsiskirti lietuviškoje scenoje. Naujausiame albume „shishi“ klausytojus tarsi laiko mašina nukels į vaikystę, prikeldamos visiems puikiai žinomas vaikystės skaičiuotes. 

„Kai mums buvo penkeri, kiekviena savo kieme žaidėme visokius žaidimus. Šokinėjom trikampį, berniukas-mergaitė-visi, snarglys. Beveik visiems pavykdavo trečiukai, bet pažastukai jau ne visiems. Stuku stuku, dvyliką pagaliukų, alibaba čivo slugą, broleli gelbėk, valgoma-nevalgoma ir kitos linksmybės dabar smegeninės rėžiuose, nemeluosim, po truputį nyksta į užmarštį. TA-DAM! Tokia proga ir gimė galvose kiemų folkloro idėja albumui. Skaičiuotės, tai lyg vaikiškas repas, kuris daug ką išsprendžia“, – komentuoja „shishi“, kuri AGATA LT scenoje pasirodys balandžio 2 dieną. 

Merginos pasakoja, kad kūrybinis procesas buvo kupinas netikėtumų: „Parašyti muziką jau egzistuojančiam tekstui pasirodė daug sunkiau, nei atrodo. Ilgai ieškojom skaičiuočių, kurios turėtų gerą istoriją, būtų tinkamos ir suaugusių ausims. Prie juodųjų kūrybos skylių prisidėjo ir karantinas. Viską užglaistė netikėtai smagūs klipų filmavimai ir kasetės rankoje“, – teigia grupė „shishi“.

„Muzikos salė | Gyvai“ koncertų cikle pasirodys visas būrys įvairaus žanro kūrėjų. Iki pat gegužės pabaigos, antradieniais ir penktadieniais 20 val. AGATA LT „YouTube“ kanale pasirodys: Gabrielius Vagelis, Graži ir ta galinga, GIEDRĖ, Planeta Polar, The Schwings Band, Jurijus Veklenko, Kazimieras Likša, Aistė Smilgevičiūtė ir Skylė, Bjelle, Deeper Upper, Gintė, CinAmono, Andrius Kaniava, Gabrielė Vilkickytė.