Penktadienį – nemokamas Vaido Baumilos koncertas Žirmūnuose: gyvai atliks ir hitu tapusią „Kunigundą“

Penktadienį – nemokamas Vaido Baumilos koncertas Žirmūnuose: gyvai atliks ir hitu tapusią „Kunigundą“

Penktadienį – nemokamas Vaido Baumilos koncertas Žirmūnuose: gyvai atliks ir hitu tapusią „Kunigundą“

Jau šį penktadienį sostinėje prasidės ir visą savaitgalį tęsis muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“. Vilniaus miesto savivaldybė, „Go Vilnius“ ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA liepos 23-25 dienomis kviečia vilniečius ir miesto svečius nemokamai savo mylimiausios muzikos pasiklausyti neįprastose erdvėse, kuriose bus įrengtos net 7 scenos. Viena jų iškils Žirmūnų daugiabučių apsuptyje, kur penktadienį gyvo garso koncertą surengs atlikėjas Vaidas Baumila. Viename Vilniaus mikrorajonų užaugęs dainininkas sako, kad į šį išskirtinį pasirodymą susirinkusiems klausytojams pristatys ir savo dar niekur negirdėtus kūrinius.

Pristatys naujus kūrinius

Liepos 23–25 dienomis vyksiantis muzikos festivalis „Vilnius – atvira muzikos salė“ Knygų mugės „Muzikos salės“ programą perkels į skirtingus Vilniaus mikrorajonus, kur per tris festivalio dienas 7 scenose numatyta daugiau nei 50 skirtingų pasirodymų. Vienas pirmųjų – Žirmūnuose nuskambėsiantis V. Baumilos koncertas, kuriame atlikėjas pasirodys su gyvo garso grupe.

Anot V. Baumilos, koncerte susirinkusių klausytojų laukia ne viena staigmena – dainininkas atliks ne tik savo gerai žinomas dainas, bet ir visiškai naujus kūrinius. „Šis mano koncertas bus ypatingas tuo, kad jame mano klausytojai galės išgirsti naujų, dar negirdėtų dainų, kurios gimė per karantiną. Labai pasiilgau savo klausytojų – ši vasara daugeliui atlikėjų yra sugrįžimo į sceną vasara, tad su nekantrumu laukiu šio koncerto“, – sako V. Baumila.

Atlikėjas atskleidžia, kad koncerto metu nuskambės ir jo sparčiai išpopuliarėjusi bei tikru vasaros hitu tapusi daina „Kunigunda“ – vaizdo įrašų platformoje „YouTube“ daina perklausyta daugiau nei 2 milijonus kartų. Nemokamas ir visiems atviras V. Baumilos koncertas vyks liepos 23 d., penktadienį, 19 val. Žirmūnų g. 20 daugiabučio kieme.

Vaikystė Vilniaus mikrorajonuose

Kalbėdamas apie artėjantį muzikos festivalį, dainininkas džiaugiasi galėdamas koncertuoti toliau nuo Vilniaus centro, nes pats vaikystę praleido mikrorajonuose. „Esu vilnietis, gimęs ir užaugęs šiame mieste. Nors Šeškinė yra mano gimtasis rajonas, Žirmūnai buvo kaimynystėje ir mes ten dažnai apsilankydavome. Tais laikas buvo daug nesantaikos, negražių žaidimų ir skirtingų mikrorajonų tarpusavio varžymosi, tačiau visa tai yra istorija ir gyvenimo dalis, kurią dabar smagu prisiminti. Man smagu sugrįžti į tuos rajonus, kuriuose buvo praleista daug jaunystės dienų su draugais“, – prisimena jis.

Pasak V. Baumilos, idėja surengti koncertus Vilniaus mikrorajonuose padės juos pagyvinti, priartėti prie tų žmonių, kurie patys atvykti į koncertus kitose miesto vietose neturi galimybės. „Vilniuje dabar visas gyvenimas juda centre arba aplink senamiestį. Prisimenu savo paauglystę – tais laikais senamiestį aš geriau pažinau tik būdamas kokių 17 metų, nes visas gyvenimas sukosi aplink rajoną, kuriame gyvenau. Ten buvo mano draugai, mano mokykla, užklasinė veikla. Todėl daug laisvo laiko ar keliauti kažkur toliau į miesto centrą – tiesiog nebuvo. Nors Vilnius nėra didelis miestas, bet vaikystėje viskas atrodė kitaip. Todėl dabar ateiti į šias, šiek tiek nuo centro nutolusias miesto erdves, yra puiki duoklė miestui“, – sako dainininkas.

„Geras pavyzdys yra Naujamiestis, kuris visai neseniai buvo labiau industrinis rajonas, bet dabar jame rasime daug kultūros, vietų kur skaniai pavalgyti ar kitaip praleisti laiką. Tai smagu, kad šis muzikos festivalis atsigręžia į rajonus“, – priduria V. Baumila.

Įkvėps atrasti naujas miesto erdves

Pasak muzikanto, sostinė tikrai turi, kuo nustebinti miestiečius ir miesto svečius, o Vilniaus miesto savivaldybės, oficialios Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ bei AGATA organizuojamas muzikos festivalis leis ne tik suburti bendruomenes, bet ir padės į sceną sugrįžti karantino metu mažai koncertavusiems atlikėjams.

„Manau, kad bendruomenių susijungimas yra svarbus. Rajono bendruomenės ir muzikos bendruomenės sinergija yra naudinga dvasiškai ir morališkai abiem pusėms. Muzikos bendruomenei vėl koncertuoti gyvai publikai, net ir smulkesnei vietinei bendruomenei, yra labai svarbu. Tuo pačiu – galimybė atgaivinti miesto spalvą, judesį ir nuotaiką. Šis reiškinys yra be proto svarbus ir prisijungti prie jo, man, kaip tikram vilniečiui, yra didelė garbė. Be to, galbūt šis koncertas pritrauks ir mano klausytojus atrasti naujas miesto erdves“, – tikisi V. Baumila.

Festivalio „Vilnius – atvira muzikos salė“ koncertai taps ir Vilniaus 700–ojo gimtadienio šventės dalimi. Nors pats jubiliejus sukaks 2023 m., šventei skirti renginiai jau vykdomi. Antakalnyje koncertuos „Baltos varnos“, Karoliniškėse – Monika Marija, grupė „Colours of Bubbles“, Viktoras Diawara su projektu „Elektroninės sutartinės“ ir kiti. Lazdynų scenoje pasirodys „Baltasis kiras“, Naujojoje Vilnioje – grupė „Biplan“, Ozo parko scenoje – Rūta Loop, Giedrius Nakas, „Poliarizuoti stiklai“ ir kt. Jeruzalėje koncertuos „The Schwings Band“, o Žirmūnų scenoje pasirodys Vaidas Baumila, „Strings Of Earth Orchestra“ ir kiti.

Visą festivalio programą rasite čia: muzikossale.700vilnius.lt